Miot E

Mamy wolne maluchy!!!

Nasza wspaniała siódemka rasy Owczarek szkocki długowłosy przyszła na świat 03.11.2022 r. Na świat zawitały 1 sunia blue merle oraz 1 sunia tricolor 3 pieski blue merle 2 pieski tricolor.

W najbliższych tygodniach nadamy im imiona, oczywiście każdy nowy właściciel w domu może pupila nazwać swoim wymarzonym imieniem:)

Przez kolejne 8 tygodni swojego życia będą ze swoją psią mamą i z nami, swoją pierwsza ludzką rodziną:)

Naszą hodowlę opuszczą z wymaganymi co do wieku szczepieniami i odrobaczeniami. Każdy z nich odjedzie od nas z wyjątkową wyprawką, praktycznie w całości będącą rękodziełem:)

Szczeniaki w naszym domu przejdą proces wczesnej stymulacji neurologicznej, wstępnej habituacji oraz socjalizacji, również przy udziale dzieci w różnym wieku.

Każda nowa rodzina będzie wybrana z ogromną starannością, po to aby nasze maluchy trafiły do najlepszych dla siebie domów i rodzin.

Wszelkie informacje na temat przygotowania się na przyjęcie naszego malucha znajdują się w skrócie w jednym z wpisów na naszym blogu. Bardzo dokładnie i szczegółowo zostaną przekazane indywidualnie każdemu przyszłemu opiekunowi naszych maluchów.

Tydzień pierwszy

Maluszki pięknie rosną, piją mleczko i w tym momencie całą swoją energię spożytkowują właśnie na to. Rozpoczęliśmy już proces wczesnej stymulacji neurologicznej. Codziennie się ważymy i kontrolujemy wagę malców:)

Tydzień drugi

Przeglądamy na oczka, zaczynami reagować na ludzi, próbujemy poznawać świat:) To chyba najpiękniejszy czas w życiu maluszków:) Poruszają się już całkiem sprawnie, nadal całą swoją energię przeznaczają jednak na piciu mleczka i na spanku;) 

szczeniaki szkocki szetlandzki beagle

Tydzień trzeci

Maluszki coraz pewniej stąpają po świecie, pięknie utrzymują równowagę. Zaczynają się też pierwsze psoty i wspólne zabawy:) Reagują na człowieka i chętnie z nami spędzają czas. Poznają pierwsze dźwięki, a sen umila im muzyka relaksacyjna dla psiaków;)

Tydzień czwarty

Rozrabiamy już pełną parą:) Zajadamy kilka rodzajów mięska, a Pancia dała nam na spróbowanie naturalnych gryzaków, takich jak je nasza mama;) A to wszystko po to aby ulżyć nam w swędzących dziąsełkach. Umiemy już szczekać i zaczepiać naszych ludzi:) Pani też zapoznaje nas z różnymi dźwiękami:)

Tydzień piąty

Jesteśmy po małej sesji zdjęciowej, potrzebnej do przygotowania dla nas książeczek zdrowia i teczek na dokumenty:) Pancia uwija się z wyprawkami, a my dzielnie pomagamy:) Mamy też swoje pierwsze obróżki;) Pani mówi, że w nowych domach nam się to bardzo przyda:) Poznajemy nowych ludzi, Pani mówi, że to sami swoi:) 

Tydzień szósty

Maluszki skończyły swoje pierwsze 6 tygodni życia 😉 Hasamy już po całym domciu, poznajemy nowe pomieszczenia, a Pancia nas obserwuje i rozmyśla 😉 Dostajemy też nowe rzeczy do jedzonka, jak smaczki w macie czy gryzaki naturalne. Niesamowicie rozrabiamy i jesteśmy ciekawe świata. 

Tydzień siódmy

Byliśmy już u Pani doktor na pierwszym szczepieniu oraz na przeglądzie miotu, mamy więc za sobą dwie całkiem długie podróże:) Poznajemy więc nowe miejsca i nowych ludzi. Rozrabiamy na potęgę i pwoowli szykujemy się do opuszczenia rodzinnego gdniazdka;) Coraz więcej czasu spędzamy też na dworku. 

Tydzień ósmy

To już nasz ostatni wpis:) dalsze losy naszych maluszków możecie obserwować na naszym Facebooku. Maluszki spędzą u nas noc Sylwestrową, a już od pierwszego dnia nowego roku zaczną opuszczać naszą hodowlę i rozjeżdżać się do nowych domków. Czeka więc nas wszystkich bardzo intensywny czas:) A tymczasem dostarczamy naszym dzieciakom wrażeń;) Poznajemy ze stadem i wprowadzamy w nowości.