Domowe przysmaki

W tym wpisie chciałam się z Wami podzielić moją wielką tajemnicą i zdradzić Wam sekret, dlaczego moje psy patrzą we mnie jak w przysłowiowy obrazek. Oczywiście pół żartem pół serio, ponieważ w rzeczywistości na ten fakt składa się wiele rzeczy między innymi czas poświęcony naszym psiakom, sposób wychowania i postępowania z nimi, godziny szkoleń i wiele innych.

Aby jednak te procesy sobie ułatwić warto zawsze mieć przy sobie coś, co sprawia, że wszystko staje się dużo prostsze dla nas i przyjemniejsze dla naszego pupila.

Jak się pewnie domyślacie mowa tutaj o smaczkach treningowych. Chciałam Wam pokazać jak w domowych warunkach, w bardzo banalny sposób można przygotować smaczne i jednocześnie atrakcyjne dla psa przysmaki, które przede wszystkich są dla niego zdrowe.

Do wykonania domowych smakołyków potrzebować będziesz:

  • filet z drobiu, lub inne dowolne mięso np. schab, wołowina itd.

  • ostry nóż i deska do krojenia, tłuczek do mięsa

  • suszarka do grzybów

  • nożyczki

Mięso kroimy w plastry, jeśli nie zamierzasz ich rozbijać pokrój w cieńsze, jeżeli wolisz rozbić aby płat równomiernie się suszyła, możesz pokroić w plastry trochę grubsze. Ja osobiście rozbijam mięso. Tak przygotowane mięso układamy na warstwach suszarki do grzybów. Suszymy w suszarce do osiągnięcia pożądanego efektu. Bardziej wysuszone mięso dłużej nam się przechowa, na spacer można zabrać suchy płat i ułamywać na bieżąco w momencie nagradzania psa. Ja jednak lubię mięso, które w środku jest miękkie, łatwiej pociąć je na smaczki treningowe i przygotować je sobie przed spacerem czy treningiem. Smaczki przechowuję w zamkniętym słoiku, często gotowe kawałki treningowe porcjuję i zamrażam.

Oba rodzaje można z powodzeniem wykorzystać jako przysmaki dla psa, kiedy chcemy zrobić mu po prostu przyjemność, lub w momencie gdy zasłużył na mega nagrodę.

Domowe przysmaki to naprawdę wspaniały pomysł na bardzo atrakcyjną nagrodę dla psa w trakcie zabawy, treningu, szkolenia itp.

Pamiętajcie, stare polskie przysłowie mówi : „Przez żołądek do serca”. A każdy właściciel psa wie, że posiada on wielkie serducho, które warto zdobyć.