Jak zrobić kulę węchową dla swojego psa

Kochani dziś post z tych praktycznych😊 A mianowicie dowiecie się jak zrobić własnoręcznie kulę węchową dla swojego pupila. Jest to bowiem banalnie proste, a sprawi że z pewnością poczujesz satysfakcję, gdy Twój psiak oszaleje z radości😊

Może na początek pokrótce, co to jest kula węchowa i po co w ogóle ona naszemu pupilowi😉

Kula zaraz obok maty stanowi wspaniałe rozwiązanie, aby dostarczyć naszemu pupilowi wrażeń, a tym samym zapewnić mu możliwość węszenia, które jest jedną z podstawowych potrzeb każdego psa. Działa odstresowująco, zapobiega nudzie, stanowi doskonałą formę nagrody.

Wiesz już, że warto więc zapraszam😊

Jedyne czego będziesz potrzebować to gruby polar i opaski zaciskowe, cienkie o długości mniej więcej 15 – 20 cm. Dodatkowo kawałek deseczki, młotek, gwóźdź, nożyczki i wycięte z kartonu koło o średnicy ok 17 cm.

Gotowy? Zaczynajmy więc😊

Przykładając kartonowe koło do polaru wycinamy elementy kuli. Na jedną kulę potrzebujesz 20 polarowych kółek. Jeśli Twoja kula ma być dwukolorowa musisz zaopatrzyć się w polar w dwóch kolorach. Tutaj zostawiam dowolność, uruchomcie swoją fantazję😊

Jeśli masz już przygotowane koła, możesz przystąpić do robienia kuli😊

Przygotuj 4 opaski zaciskowe, deskę, gwóźdź i młotek. Każde polarowe koło składasz na pół i jeszcze raz na pół, powstaje ćwiartka koła, wtedy na czubku (ok 1,5 cm od czubka) kąta prostego owej ćwiartki koła wbijamy gwóźdź, robiąc otwór.

Wyciągamy gwóźdź i wkładamy opaskę zaciskową, na tę samą opaskę wkładamy jeszcze cztery takie kółka. Zamykamy teraz opaskę nie dociągając do końca.

Dokładnie w ten sam sposób postępujemy z każdą kolejną opaską z pięcioma kółkami i te z kolei przekładamy przez pierwszą nie domkniętą opaskę, zaciskając je do końca. Gdy mamy już cztery opaski gotowe, w tym momencie zaciskamy pierwszą niedomkniętą opaskę. Na koniec musimy odciąć niepotrzebne końcówki opaski maksymalnie w środku kuli.

I gotowe 😉 Mam nadzieję, efekt jest zadawalający. Kulę możemy prać i cieszyć się nią przez długi czas.

Napełnij teraz swoją kulę najlepszymi smakołykami jakie masz i podaj ją swojemu psu😉