Miot H

W naszej hodowli pojawił się na świecie pierwszy miot rasy Beagle ur. 25.10.12023 r.  Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani.

W najbliższych tygodniach nadamy im imiona, oczywiście każdy nowy właściciel w domu może pupila nazwać swoim wymarzonym imieniem:)

Przez kolejne 8 tygodni swojego życia będą ze swoją psią mamą i z nami, swoją pierwsza ludzką rodziną:)

Naszą hodowlę opuszczą z wymaganymi co do wieku szczepieniami i odrobaczeniami. Każdy z nich odjedzie od nas z wyjątkową wyprawką, praktycznie w całości będącą rękodziełem:)

Szczeniaki w naszym domu przejdą proces wczesnej stymulacji neurologicznej, wstępnej socjalizacji, również przy udziale dzieci w różnym wieku.

Każda nowa rodzina będzie wybrana z ogromną starannością, po to aby nasze maluchy trafiły do najlepszych dla siebie domów i rodzin.

Wszelkie informacje na temat przygotowania się na przyjęcie naszego malucha znajdują się w skrócie w jednym z wpisów na naszym blogu. Bardzo dokładnie i szczegółowo zostaną przekazane indywidualnie każdemu przyszłemu opiekunowi naszych maluchów.

Rodzice naszych maluszków:

Tydzień pierwszy

Nasze maleństwa kończą dziś pierwszy tydzień życia. Pięknie piją mleczko mamy i  przybierają na wadze.

Poddawane są już wczesnej stymulacji neurologicznej. Całą swoją energię poświęcamy opiece nad naszą mamusią i jej maluszkami:)

Kiera okazała się cudowną i opiekuńczą mamą, co jednak dla nas ważne nie jest nadopiekuńcza i nadwrażliwa jeśli chodzi o opiekę nad dzieciakami. 

Tydzień drugi

Maluszki otworzyły oczka 🙂 Są silne i już próbują poruszać się na wszystkich czterech łapkach. W tej chwili całe ich życie to picie mleczka i spanie. Mamusia więcej odpoczywa i uczy tego samego swoje dzieciaki. A my nad nimi czuwamy i dbamy, aby było im miło, ciepło i dobrze:)

Tydzień trzeci

Koniec trzeciego tygodnia to duży przełom w życiu psich dzieciaków. To właśnie moment w którym maluszki już całkiem sprawnie się poruszają, zaczynają się z nami komunikować, rozszerzana jest również ich dieta 🙂 Nadal większą część czasu śpią i piją mleczko, ale z dnia na dzień będzie się to zmieniać.

Tydzień czwarty

Pierwszy wspólny miesiąc za nami. Maluchy ochoczo pałaszują mięsko i rosną w mas i siłę 😉  Machają wesoło ogonkami zachęcając się tym do wspólnej zabawy. Coraz śmielej zaczepiają również nas. Z ciekawością zaczynają reagować na wszelkie nowości. W ruch poszły pierwsze zabawki:)

Tydzień piąty

Maluszki zaczynają coraz bardziej dokazywać 😉  Zabawy między nimi stają się odważniejsze, a i psia mama musi uważać na te małe piranie, które bezustannie polują na jej uszy, ogon i oczywiście mleczko 😉 Zajadają już różne rodzaje mięska, pojawiły się pierwsze gryzaki i naturalne smaczki w postaci suszonego mięska. 

Tydzień szósty

Za nami pierwsza wizyta w gabinecie weterynaryjnym, maluszki dzielnie zniosły drogę i wizytę u naszej Pani doktor. Zwiedzają już coraz o nowsze zakamarki domu, uczą się korzystać z zabawek węchowych.  Za nami również kolejne sesje zdjęciowe w postawie 😉

Tydzień siódmy

Maluszki już bardzo dokazują;) Zaliczony pierwszy dworek i socjal w nowych miejscach. Bardzo dużo się bawimy, węszymy, próbujemy nowych smaków. Za nami również przegląd hodowlany 😉

Tydzień ósmy

Przed nami świąteczny czas, rodzinne spotkania to dobra okazja do poznania nowych osób oraz udział w niecodziennych sytuacjach. Nasze maluszki oczywiście będą ten cudowny czas spędzać z nami, a zaraz po nim zaczną rozjeżdżać się do nowych domków.