Miot F

Mamy wolne maluszki!

W jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego opiekuna psa w Dzień Psa, przywitaliśmy na świecie kolejny miot naszej Iluzji.

W najbliższych tygodniach nadamy im imiona, oczywiście każdy nowy właściciel w domu może pupila nazwać swoim wymarzonym imieniem:)

Przez kolejne 8 tygodni swojego życia będą ze swoją psią mamą i z nami, swoją pierwsza ludzką rodziną:)

Naszą hodowlę opuszczą z wymaganymi co do wieku szczepieniami i odrobaczeniami. Każdy z nich odjedzie od nas z wyjątkową wyprawką, praktycznie w całości będącą rękodziełem:)

Szczeniaki w naszym domu przejdą proces wczesnej stymulacji neurologicznej, wstępnej socjalizacji, również przy udziale dzieci w różnym wieku.

Każda nowa rodzina będzie wybrana z ogromną starannością, po to aby nasze maluchy trafiły do najlepszych dla siebie domów i rodzin.

Wszelkie informacje na temat przygotowania się na przyjęcie naszego malucha znajdują się w skrócie w jednym z wpisów na naszym blogu. Bardzo dokładnie i szczegółowo zostaną przekazane indywidualnie każdemu przyszłemu opiekunowi naszych szczeniąt.

 

Tydzień pierwszy

Maluszki skończyły pierwszy tydzień życia 🙂 Całą energię przeznaczają na picie mleczka i sen. Maleństwa grzeczne, a mamusia cudowna i troskliwa:) Choć już zaczyna uczyć swoje maleństwa samodzielności i coraz więcej czasu spędza poza kojcem. Rozpoczęliśmy już wczesną stymulację neurologiczną oraz pierwsze pieszczoty i mizianki:)

Tydzień drugi

Skończone dwa tygodnie życia;) Maluszki są bardzo silne i właściwie już powoli zaczynają próby poruszania się na czterech łapkach:) Zaczynają też przeglądać na oczka i nawzajem się podgryzać. To jeszcze bardzo niewinne i z reguły przypadkowe, ale jednak pierwsze poznawanie siebie nawzajem 😉

Tydzień trzeci

Maluszki skończyły trzy tygodnie. Coraz pewnie poruszają się na czterech łapkach, a także uciekają z porodówki 😉 Zaczynają się również pierwsze niewinne zabawy, w drodze pierwsze ząbki, które ewidentnie swędzą i pobudzają to podgryzania zabawek i poduszeczek.

Tydzień czwarty

Cztery tygodnie to chyba najpiękniejszy wiek u psich dzieciaków 😉 Stają się już całkiem mobilne i figlarnie zaczepiają mamusię i rodzeństwo 😉 Reagują już na odgłosy, można usłyszeć też pierwsze szczeknięcia. Maluszki są już po kilku pierwszym stałych posiłkach, u nas jest to oczywiście mięsko:) 

Tydzień piąty

Skończyłyśmy pięć tygodni 😉 już nie chodzimy, z ganiamy. Bardzo dużo bawimy się, mamy już ząbki i podgryzamy zabawki. I mamusię 😉 tylko czasem. Całkiem ładnie zajadamy się mięskiem i coraz chętniej bawimy się również z naszą ludzką rodzinką. Reagujemy na różne dźwięki i przyswajamy je 😉 a nasza Pancia dba żeby odbywało się to zgodnie z naszym tempem i możliwościami 😉

Tydzień szósty

Maluszki skończyły już sześć tygodni. Czas płynie niesamowicie szybko 😉 Momentami chciałoby się go zatrzymać 😉 Maluchy rozrabiają  już bardzo dużo, sporo jeszcze śpią, a my staramy się organizować ich czas, poświęcając go na socjalizację i habituację. Zaliczyliśmy już pierwszy dworek i spotkania z psimi ciotkami. To co u nas się dzieje w pełnej odsłonie zobaczycie na naszym instagramie w naszych stories. 

Tydzień siódmy

Nasze starszaki już po pierwszym szczepieniu, czyli pierwszej podróży i wizycie w gabinecie weterynaryjnym. Spisały się na medal 🙂 Rozszerzamy dietę, wprowadzamy już zabawki węchowe i gryzaki naturalne. Maluchy szaleją na dworku, są bardzo odważne i kontaktowe. Staramy się pokazywać im jak najwięcej nowych nieznanych im jeszcze rzeczy. W tej chwili wszystko jest ciekawe i fascynujące dla nich 🙂

Tydzień ósmy

Maleństwa z miotu F skończyły już pierwsze najważniejsze 8 tygodni życia. Są niesamowicie przytulaśne, odważne, pełne energii i ciekawości świata 😉 Każdego dnia staramy się pokazywać im to, co je otacza i stwarzać ku temu najlepsze warunki. Chcemy w jak najlepszy sposób przygotować je na nowe domki 🙂