Miot C

W świąteczną noc Wielkiej Nocy przyszły na świat maluszki naszej cudownej Iluzji.

W najbliższych tygodniach nadamy im imiona, oczywiście każdy nowy właściciel w domu może pupila nazwać swoim wymarzonym imieniem:)

Przez kolejne 8 tygodni swojego życia będą ze swoją psią mamą i z nami, swoją pierwsza ludzką rodziną:)

Naszą hodowlę opuszczą z wymaganymi co do wieku szczepieniami i odrobaczeniami. Każdy z nich odjedzie od nas z wyjątkową wyprawką, praktycznie w całości będącą rękodziełem:)

Szczeniaki w naszym domu przejdą proces wczesnej stymulacji neurologicznej, wstępnej socjalizacji, również przy udziale dzieci w różnym wieku.

Każda nowa rodzina będzie wybrana z ogromną starannością, po to aby nasze maluchy trafiły do najlepszych dla siebie domów i rodzin.

Wszelkie informacje na temat przygotowania się na przyjęcie naszego malucha znajdują się w skrócie w jednym z wpisów na naszym blogu. Bardzo dokładnie i szczegółowo zostaną przekazane indywidualnie każdemu przyszłemu opiekunowi naszych maluchów.

Tydzień pierwszy

Nasze maleństwa kończą dziś pierwszy tydzień życia. Pięknie piją mleczko mamy i  przybierają na wadze.

Poddawane są już wczesnej stymulacji neurologicznej. Całą swoją energię poświęcamy opiece nad naszą mamusią i jej maluszkami:)

Iluzja jest cudowną opiekuńczą sunią i dzielnie zajmuje się maluchami.

Tydzień drugi

Maluchy mają już dwa tygodnie. Stale poddawane są stymulacji neurologicznej. W mizianie z nimi angażuje się już cała rodzina. Maluszki otworzyły już oczka i mają swoje imiona. Zaczynają się coraz śmielej poruszać i z wielką ochotą piją mleczko. 

Tydzień trzeci

Nadal główne zadanie dnia naszych maluszków to napełnić swoje brzuszki mleczkiem:)  Bardzo dużo śpią, jednak w tym tygodniu pojawiły się pierwsze niewinne wspólne zabawy i zapasy. Pełną parą rozpoczęliśmy socjalizację maluszków zaczynając od przyzwyczajania ich do nas, naszego dotyku:) Udział w tym procesie bierze cała rodzina, więc maluszki są wypieszczone, a nawet wycałowane tak, że pewnie czasem mają nas już dość;)  

Tydzień czwarty

Nasze maluszki skończyły 4 tygodnie:) Powoli poszerzamy horyzonty, zwiedzają i biegają już z mamusią po całym kojcu:) Rozpoczęliśmy również pierwszą socjalizację, poznajemy różne dźwięki. Dzieciaki zaczęły również zajadać pierwsze mięsko. Zabawy stały się już bardziej szalone, a nawet pojawiły się pierwsze niewinne szczenięce szczeknięcia:)

Tydzień piąty

Maluchy skończyły pięć tygodni:) rozpoznawają nas, uwielbiają pieszczoty oraz zwiedzanie nowych miejsc w domu:) W tym tygodniu poznały obróżki, swój plac zabaw, nowe dźwięki i ciotkę Sisi;) 

Tydzień szósty

Starszaki skończyły sześć tygodni:) Dziś obyło się pierwsze szczepienie, maluszki spędziły w drodze aż dwie godziny. Były niesamowicie dzielne:) Poznały również miasto, jeszcze na rękach u Pani. Zwiedzamy również kolejne zakątki w domu i poznajemy nowe osoby;) Poznajemy coraz to nowsze sprzęty gospodarstwa domowego. Przed nami intensywny okres socjalizacji:)

Tydzień siódmy

Siedem tygodni zobowiązuje 😉 maluszki spędzają już więcej czasu na dworze, są bardzo odważne i ciekawskie świata. Próbujemy pierwsze owoce i warzywa, stale poznajemy nowe rzeczy. Staramy się się wypełniać im czas maksymalnie 😉 poprzez chociażby czasoumilacze oraz nasze towarzystwo 🙂

Tydzień ósmy

Mamy już osiem tygodni 🙂 ale spokojnie jeszcze troszkę naszej Panci popsocimy 😉 Maluchy coraz więcej czasu spędzają na dworku, łapiąc witaminę D. Poznajemy przy okazji kolejne dziwne i obce dźwięki. Jesteśmy już niesamowicie szalone, a naszym ulubionym zajęciem jest budzenie naszych Państwa o 6 rano 😉