Miot B

Nasza wspaniała siódemka rasy Owczarek szkocki długowłosy przyszła na świat 20.12.2021 r. Na świat zawitały 2 pieski blue merle, 2 suczki blue merle oraz 3 suczki tricolor.

W najbliższych tygodniach nadamy im imiona, oczywiście każdy nowy właściciel w domu może pupila nazwać swoim wymarzonym imieniem:)

Przez kolejne 8 tygodni swojego życia będą ze swoją psią mamą i z nami, swoją pierwsza ludzką rodziną:)

Naszą hodowlę opuszczą z wymaganymi co do wieku szczepieniami i odrobaczeniami. Każdy z nich odjedzie od nas z wyjątkową wyprawką, praktycznie w całości będącą rękodziełem:)

Szczeniaki w naszym domu przejdą proces wczesnej stymulacji neurologicznej, wstępnej socjalizacji, również przy udziale dzieci w różnym wieku.

Każda nowa rodzina będzie wybrana z ogromną starannością, po to aby nasze maluchy trafiły do najlepszych dla siebie domów i rodzin.

Wszelkie informacje na temat przygotowania się na przyjęcie naszego malucha znajdują się w skrócie w jednym z wpisów na naszym blogu. Bardzo dokładnie i szczegółowo zostaną przekazane indywidualnie każdemu przyszłemu opiekunowi naszych maluchów.

Tydzień pierwszy

Nasze maluszki w tej chwili cała swoją energię wykorzystują, aby dopełzać do mamy i napić się smacznego mleczka. My z kolei dbamy o to, aby zapewnić im ku temu jak najlepsze warunki. Całą swoją uwagę skupiamy na zapewnienie im spokoju, ciszy, kontrolujemy przyrost wagi i pilnujemy, aby każdy maluszek odchodził od mamy z pełnym brzuszkiem. Rozpoczęliśmy również wczesną stymulację neurologiczną. 

Tydzień drugi

Dziś mija 2 tygodnie jak nasze maluchy są z nami. Zaczynają przeglądać na oczy i coraz śmielej się poruszać. Zaczynają się również pierwsze niewinne zaczepki.

Już wkrótce będzie się u nas działo:)

Tydzień trzeci

Mamy już 3 tygodnie. Całkiem sprawnie poruszamy się na naszych czterech małych łapkach:)

Bawimy się ze sobą, pierwsze zapasy mamy już za sobą. Czasem próbujemy się też siłować z naszą mamą, ale mówi, że musimy jeszcze trochę podrosnąć;)

Uwielbiamy też naszą ludzką rodzinę, chętnie się przytulamy, wdrapujemy się na kolana. Cała rodzina spędza z nami bardzo dużo czasu:)

Czasem słyszymy jak Pani mówi, że zaczyna się socjalizacja…hmmm… nie wiemy co to znaczy, ale nasza Pani jest super i to będzie na pewno coś miłego i fajnego:)

Tydzień czwarty

4 tygodnie temu przyszłyśmy na ten dziwny świat i od tamtej pory nasza Pani ma delikatnie mówiąc bardzo duużo pracy:)  Ale jesteśmy takimi słodziakami, że przy nas zapomina o wszystkich problemach i smutkach:)

A tak poważnie to ten tydzień był przełomowy dla nas. Pierwszy raz w naszym życiu spróbowaliśmy mięska i jest super smaczne.

Urządzamy już regularne zapasy. Ostatnio w naszym królestwie pojawił się jakiś domek, Pani mówi, że to transporter. Jest w nim bardzo przytulnie:) chętnie w nim śpimy, oczywiście kto pierwszy ten lepszy 😉

Coraz częściej odwiedza nas również mały chłopiec, jest dla nas cudowny:) To podobno element socjalizacji. Dzięki temu mamy poznać dzieci:)

Tydzień piąty

Kończymy 5 tygodni i wchodzimy w najważniejszy okres w naszym życiu, okres socjalizacji.

W tym tygodniu zaczęliśmy zwiedzać nowe miejsca w domu, poznaliśmy również odgłos odkurzacza, powoli zaczyna nas odwiedzać koteczka naszego Państwa.

Uwielbiamy przebywać w transporterze, jemy coraz więcej i jeszcze bardziej rozrabiamy Poznajemy też smakołyki jakimi są naturalne gryzaki, które serwuje nam Pani;)

Przed nami intensywne tygodnie, więc bądźcie z nami:)

Tydzień siódmy

Dziś mija siedem tygodni odkąd zaszczyciliśmy swoją obecnością ten cudowny świat;) Ten tydzień był dla nas bardzo intensywny. Udało się nareszcie wyjść na zewnątrz, odwiedziliśmy również lecznicę weterynaryjną, w związku z tym przebyłyśmy naprawdę długą drogę samochodem i zniosłyśmy bardzo dobrze:) A Pani uparcie pracuje nad tym, abyśmy miały jak najlepszą socjalizację:)

Tydzień ósmy

Skończyliśmy 8 tygodni i jesteśmy super maluszkami. Powolutku zaczynamy się rozjeżdżać do nowych domków i sprawiać radość swoim nowym właścicielom. 

Dziś więc ostatnia aktualizacja z naszymi małymi misiakami. Wypatrujcie ich już wkrótce w zakładce „W nowym domu”. 

Dziękujemy, że byliście z nami przez ostatnie 8 tygodni, bardzo intensywnych, jednocześnie ciężkich i szczęśliwych, pełnych emocji i wzruszeń. 

Bądźcie z nami przy odchowywaniu kolejnych maluszków.

Więcej nas i naszej codzienności z naszymi maluchami i nie tylko znajdziecie na naszym Fanpage’u na FB:)

Zapraszamy:) Poznajcie nas:)  Hodowla Amoredogs – Fanpage FB